Zoe CT » Zoe Counter [S10]

zoe ct counter

Zoe karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Rakibin onu aldığında, hayatta kalma becerisine ve hasar potansiyeline karşı ayakta kalabilecek bir şampiyon seçmen gerekir. Peki bunu nasıl yapacaksın? Zoe CT rehberi sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Zoe CT seçimleri neler?

  • Malzahar
  • Morgana
  • Annie
  • Fizz
  • Anivia

Yukarıdaki seçimlerden göreceğin gibi Zoe CT seçimi yapmak için dikkat etmen gereken şampiyonlar bunlardır. Bir şampiyon her gelen yamada onun karşısında seçilebilecek bir şampiyon olmaya devam ediyorsa ona güvenmelisin. Zoe hakkında daha fazla bilgiye resmi sayfasından ulaşabilirsin.

Zoe counter taktikleri

Zoe ile koridor aşamasında uğraşmak çok kolay değildir. Çünkü ne yaparsan yap koridorda avantaj yakalamayı başarabilecek bir şampiyondur. Onunla başa çıkmak için yapabileceğin en uygun şey minyon temizleme becerini yükseltmek ve gerektiğinde onunla hasar takasına girebilmektir. Elbette baloncuğu tutturduğu zaman bunu yapmaya çalışmamalısın.

Zoe koridor aşamasında minyon birliklerinin arkasında yer alan üç büyücü minyon üzerinde Q yeteneğini kullanmaya çalışacaktır. Bu nedenle minyon birliklerinin içerisinde durmaya çalışmamalısın. Bu sayede bedavadan hasar almak zorunda kalmazsın. Zoe karşısında etkili olabilmek için koridor aşamasındaki pozisyonunu her zaman koruman önemlidir.

Zoe yerden bir büyü bulduğu zaman oyun stilini buna uygun şekilde değiştirmeye çalışmalısın. Kaptığı büyü saldırı konusunda ona destek olabilecek bir büyüyse dikkatli olmalısın. Her zaman büyünün vereceği hasarı ve aynı zamanda W yeteneğinin uygulayacağı hasara dikkat etmelisin. Bunlar koridor aşamasında seni koruyabilecek en önemli önerilerdir.

Zoe karşısında strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Oyunun erken safhalarında amacın tamamen savunma olmalıdır. Bir şekilde minyon birliklerinden uzak durmaya çalışmalısın. Zoe diğer alan hasarı veren şampiyonlarla neredeyse aynı özelliklere sahiptir. Minyon birliklerinin yakınında olursan sana bedavadan hasar vermeyi başarabilir. Zoe bunu yapmak yerine doğrudan seni hedef alırsa bu durumda koridoru itmeyi düşünebilirsin.

Zoe’nun E yeteneğinden gelen baloncuk kullanıldığı zaman Zoe son derece kırılgan bir hale gelir. Bu yetenek bekleme süresinde olduğunda o aralığı uygun şekilde değerlendirmeye çalışabilirsin. Bunu yapabilmek için minyon birliklerine yakın durup onu kandırmaya çalışabilir, kullandığı yeteneklerden kaçabilir ve ardından karşı saldırı gerçekleştirmeyi düşünebilirsin.

Zoe oldukça hareketsiz şampiyondur. R yeteneğini kullandıktan sonra başlangıç noktasına geri döneceğini unutmamalısın. Bu nedenle yeteneklerini kullanırken doğru yeri hedef aldığından emin olmalısın. Onun hareketsizliğinden faydalanabilmek için ekstra hareketli bir şampiyon seçebilir ve çeşitli baskınlarla onu yıldırmayı deneyebilirsin.

Zoe’nin potansiyeli

Zoe 6. seviye olduğu zaman ilk önemli güç artışını yaşar çünkü saldırı mesafesi artış gösterir. Bununla birlikte Q ve E yetenekleri ekstra güçlenir. Bu dakikadan sonra tek başına hareket etmek yerine takım arkadaşlarından destek almayı düşünebilirsin. Takım arkadaşların destek verecek durumda değillerse koridorda fazla agresif oynamamaya çalışmalısın.

Zoe, Luden’in Feryadı (Luden’s Echo) eşyasını satın aldıktan sonra güç artışı yaşar. Bu eşya ona aşırı miktarda hasar potansiyeli sunar. Zoe’nun yetenekleri zaten yüksek hasar üzerine kuruludur. Bu eşyayı aldıktan sonra vereceği hasar karşısında durman çok kolay olmayabilir. Bunun için dikkatli olmalı ve uygun eşyaları satın alarak hayatta kalma şansını yükseltmelisin.

Zoe, Lich Boğan (Lich Bane) eşyasını satın aldığı zaman tekrar güç artışı yaşamış olur. Çünkü bu eşyayı aldıktan sonra büyü direnci olmayan şampiyonlara tek atabilme olasılığı çok yüksektir. Özellikle baloncuğu tutturduğu zaman çok tehlikeli olur. Zoe’nun eşya dizilimine dikkat etmeli ve buna uygun olarak eşyalar satın almaya çalışmalısın.

Bu Zoe counter rehberi sayesinde onun karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Zoe’nin karşısında counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları paylaşır mısın?

Yayım tarihi
Counter olarak sınıflandırılmış

Kaan Karadeniz tarafından

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

Yorum Yap